Jak zařídit dětský pokoj

Chystáte se zařídit dětský pokoj a nevíte jak? Ať už se jedná o miminko, předškoláka, školáka nebo teenagera – každý dětský pokoj má určitá specifika a požadavky, ale nejdůležitější je, aby dítěti nebo mladému dospělému maximálně vyhovoval. Studio GHdesign Praha má s otázkou „jak zařídit dětský pokoj“ bohaté zkušenosti a můžete se na ně s důvěrou obrátit.

dětském pokojíčku by nemělo chybět několik zásadních zón, které by měli být v rámci možností odděleny. Jednak je to místo na spaní, nábytek na oblečení, prostor na uložení hraček a místo na kreativní (později pracovní) činnost; pro holčičku se pak ještě hodí nějaký koutek se zrcadlem na šperky a vlasové doplňky. Zapomínat nesmíme také na to, aby dětský pokoj byl bezpečný. Ideální je samozřejmě speciální nábytek s oblými rohy, ale nejdůležitější je, aby byla zabezpečena okna a elektrické zásuvky, v takovém pokojíčku se nemusíme obávat nechat dítě samotné si hrát.

Není nutné do vybavení dětského pokojíčku investovat velké finanční částky, spíše jde o to, aby se v něm děti cítili dobře a vyhovoval jejich potřebám. Některé děti touží po vyvýšené patrové posteli se skluzavkou, jiné si přejí houpací síť nebo vak či dokonce lezecí stěnu, jiné zase svoji tajnou skrýš. „Některé děti se radši hýbou, jiné milují malování a tvoření, další jsou společenské a zvou si často kamarády, jiné zase mají rády své soukromí. Každé dítě je jiné a tomu by se zaměření pokoje mělo jednoznačně přizpůsobit. Dětský pokoj by zkrátka měl být pro jeho malého obyvatele takový malý soukromý ráj. “ říká k tématu „jak zařídit dětský pokoj“ interiérová designérka Gabriela Hrábková z GHdesign.cz.