Interiérová designérka Praha

V současné době je na trhu již velké množství architektonických studií, architektů, designérů a stylistů interiérů. Kdy se ale na designéra nebo designérku obrátit a čím se při jejich výběru řídit? V podstatě pokaždé, když se stěhujete, renovujete, předěláváte, zařizujete nebo upravujete svůj byt či dům. „Lidé v České republice ještě stále nejsou zvyklí, se na designéry obracet. Přitom spoluprací s kvalitním designérem můžou jedině získat! Mou ideální představou je, že by každý měl mít svého osobního designéra nebo designérku, stejně tak jako má třeba kadeřníka. Vždyť vlasy si také neostříháte sami, i když by to tak nějak šlo…“ říká Ing. Gabriela Hrábková, interiérová designérka studia GHdesign Praha.

Investice do služby designéra nebo designérky je v poměru s částkou vynaloženou na zařízení malá a rozhodně se nakonec vyplatí. Nejen, že nekupujete věci, které se nakonec do interiéru vůbec nehodí, ale designér / designérka Vám také pomáhá zorientovat se v široké nabídce, která v současné době na trhu je. Předvídá dopředu – například, kde bude potřeba elektroinstalace a organizuje jednotlivé kroky. Ve vizuálech může zobrazit různé varianty, když se nemůžete rozhodnout, co by bylo nejlepší. A často přijde s řešením, které by vás nikdy nenapadlo. „Není nutné si nechat vše zařídit na klíč včetně realizace. Spoustu lidí rádo zapojí svoji invenci, um a šikovnost. Jen zkrátka ocení trochu pomoci jak vše sladit tak, aby výsledek byl přesně podle jejich představ.“ dodává interiérová designérka Gabriela Hrábková.

A jak se rozhodnout zda interiérový designér nebo interiérová designérka? Nejlepší je doporučení Vašich známých, ale každý člověk má trochu jiný vkus a každý designér nebo designérka zase trochu jiný „rukopis“. Klient by se určitě měl podívat na návrhy a realizace. Obecně lze potom říci, že interiérový designér bude věci řešit více technicky (zaměří se zejména na funkčnost nábytku, osvětlení, elektroinstalace); interiérová designérka zase častěji do návrhů vnáší tzv. „ženskou ruku“ a domov se snaží udělat útulný, zaměřuje se více na doplňky, dekorace, textilie. „Představu o mém stylu navrhování si klienti mohou udělat prohlédnutím realizací v galerii na stránkách www.ghdesign.cz. Vždy se snažím, aby interiér působil příjemně a útulně v souladu s osobností klienta. Mám ráda originální a kreativní řešení, ale důležitá je pro mě i praktičnost v souvislosti s chodem domácnosti a fungováním rodiny.“ komentuje interiérová designérka Gabriela Hrábková.