Dispozice bytu Praha

Pokud si klient pořídí starší byt, obvykle ho čekají nějaké úpravy. Zejména v panelových bytech bývá ve špatném stavu sociální zázemí – často řešené ještě formou umakartového jádra. Stejně tak dispozice bytu Praha jsou obvykle nevyhovující. Změna životního stylu přinesla nové nároky na bydlení a dispoziční řešení prostor. „Klienti se často jen vymění stávající umakartové jádro a ani je nenapadne měnit dispozice. Přitom by ale jejich změnou mohli získat úplně jiný a mnohem promyšlenější a funkčnější prostor. Když už probíhají stavební práce, je škoda neupravit interiér tak, aby maximálně vyhovoval všem členům rodiny. 2D návrh dispozice bytu by měl obsahovat i všechny plánované zařizovací prvky, aby se Vám nakonec nestalo, že se třeba o 5cm nevejde postel nebo pračka nebo Vám bude chybět důležitá zásuvka či nepůjdou dostatečně otevřít dveře.“ komentuje své zkušenosti Gabriela Hrábková ze studia GHdesign Praha.

Přitom dispozice bytu Praha jsou pro správné a spokojené fungování rodiny často zásadní. Nejčastějším nešvarem zejména bytů z 80. a 90. let ať už se jedná o oblast Praha nebo celou Českou republiku je oddělení kuchyně a obývací části a to často stylem, že obě místnosti jsou na opačných koncích bytu. Takové dispozice mohou vyhovovat opravdu málo komu. Bourání příček sice bývá náročné a často je potřeba i stavební povolení a pochopení sousedů, ale stojí za to. Propojený prostor bytu dovolí rodině být více spolu a usnadní a zrychlí běžný chod domácnosti. I v případě, že si lidé rekonstrukci a stavební práce zajišťují svépomocí, aby se při takto zásadním rozhodování měli obrátit na odborníky, aby celá rekonstrukce proběhla k jejich spokojenosti. 

Pokud si klient pořídí starší byt, obvykle ho čekají nějaké úpravy. Zejména v panelových bytech bývá ve špatném stavu sociální zázemí – často řešené ještě formou umakartového jádra. Stejně tak dispozice bytu jsou obvykle nevyhovující. Změna životního stylu přinesla nové nároky na bydlení a dispoziční řešení prostor. „Klienti se často jen vymění stávající umakartové jádro a ani je nenapadne měnit dispozice. Přitom by ale jejich změnou mohli získat úplně jiný a mnohem promyšlenější a funkčnější prostor. Když už probíhají stavební práce, je škoda neupravit interiér tak, aby maximálně vyhovoval všem členům rodiny. 2D návrh dispozice bytu by měl obsahovat i všechny plánované zařizovací prvky, aby se Vám nakonec nestalo, že se třeba o 5cm nevejde postel nebo pračka nebo Vám bude chybět důležitá zásuvka či nepůjdou dostatečně otevřít dveře.“ komentuje své zkušenosti Gabriela Hrábková ze studia GHdesign Praha.

Přitom dispozice bytu jsou pro správné a spokojené fungování rodiny často zásadní. Nejčastějším nešvarem zejména bytů z 80. a 90. let ať už se jedná o oblast Praha nebo celou Českou republiku je oddělení kuchyně a obývací části a to často stylem, že obě místnosti jsou na opačných koncích bytu. Takové dispozice mohou vyhovovat opravdu málo komu. Bourání příček sice bývá náročné a často je potřeba i stavební povolení a pochopení sousedů, ale stojí za to. Propojený prostor bytu dovolí rodině být více spolu a usnadní a zrychlí běžný chod domácnosti. I v případě, že si lidé rekonstrukci a stavební práce zajišťují svépomocí, aby se při takto zásadním rozhodování měli obrátit na odborníky, aby celá rekonstrukce proběhla k jejich spokojenosti. Studio GHdesign Praha nabízí jak vypracování 2D návrhů dispozice bytu, tak dohled a kontrolu všech rekonstrukčních prací i následné doladění interiéru k Vaší naprosté spokojenosti.